Mnich z finalistami konkursu!

Poniżej obszerniejsza relacja oraz zdjęcia fotografa Piotra Jamińskiego
Zaledwie 3 dni po ogłoszeniu wyników konkursu fotograficznego „Uwolnij emocje zaklęte w górach”, jego laureaci „odebrali” nagrodę główną! Słynny, tatrzański Mnich został zdobyty przez kilkunastu osobową ekipę, w skład której weszli laureaci konkursu, przewodnicy SWPT oraz przedstawiciele Marmota. Mimo wietrznych warunków atmosferycznych, jakie panowały w wyższych partiach Tatr 05.11, wyjście zakończyło się sukcesem wszystkich uczestniczących w nim laureatów konkursu!
Spotkanie organizacyjne odbyło się w schronisku w Morskim Oku. Uczestnicy otrzymali specjalistyczny sprzęt, przewodnicy udzielili niezbędnych wskazówek. Było chwilę po godzinie 8 rano, gdy ekipa ruszyła na szlak. Humory dopisywały, a marsz odbywał się w komfortowych warunkach atmosferycznych i bez komplikacji na szlaku. Około godz. 11 ekipa zameldowała się u podnóża Mnicha. Troje z przewodników SWPT przygotowało grunt pod atak szczytowy - założone zostały poręczówki, przygotowano punkty asekuracyjne. Uczestnicy ekspedycji dobrali się w parę z jednym z przewodników SWPT, po czym pary kolejno zaczęły wspinać się w górę Mnicha. Cała akcja trwała około 1,5h i zakończyła się pełnym sukcesem - wszyscy laureaci zgodnie stanęli na szczycie! Jeszcze kilka chwil na podziwianie widoków, obowiązkowa sesja foto i zaczęła się akcja opuszczania Mnicha oraz powrotu do Morskiego Oka. W jej trakcie nieco pogorszyły się warunki - wiatr przybrał na sile, spadła temperatura. Nie ostudziło to jednak zapału uczestników ekspedycji, którzy po ok. 2,5h marszu dotarli do schroniska. Było ok. godz. 15, gdy uczestnicy zdali przewodnikom sprzęt, wykonane zostały kolejne pamiątkowe fotki, pojawiły się też podarki od marki Marmot. Następnie krótka posiadówka w schronisku, połączona z odprawa kończącą i wspólnymi podziękowaniami. W ten sposób zakończył się jeden z najciekawszych zorganizowanych przy udziale marki Marmot konkurs. Niewątpliwie dostarczył on moc atrakcji nie tylko jego laureatom oraz uczestnikom, ale także organizatorom. Jest duża szansa, że coś podobnego uda się powtórzyć w niedalekiej przyszłości!
--
Dodatkowych informacji udziela:
Piotr Miecznik - Specjalista ds. Marketingu, Raven Spółka Jawna
tel. 12 628 51 95 wew. 1, e-mail: marketing@ravenco.eu
MARMOT to legendarna, amerykańska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które, łącząc w sobie technologiczny charakter, jakość i wytrzymałość, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Firma powstała w 1974 roku w Kalifornii, gdzie do dziś, w mieście Santa Rosa, mieści się jej główna siedziba. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym od 2005 roku również w Polsce. Od początku 2016 roku brand jest partnerem technicznym SWPT.
Więcej informacji na https://marmot.com.
O SWPT
Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich (SWPT) powstało w czerwcu 2015 roku w Zakopanem i zrzesza grupę 16 profesjonalnych przewodników z państwowymi upoważnieniami przewodnickimi I i II klasy. Stanowią oni zgraną grupę miłośników i znawców Tatr, zarazem kontynuatorów bogatej tradycji przewodnickiej, sięgającej 1875 roku. Główną ideą założenia organizacji była chęć promocji grupy kwalifikowanych przewodników tatrzańskich, posiadających kompetencje i uprawnienia do świadczenia usług poza znakowanymi szlakami, w trudnym terenie wysokogórskim. Każdy z członków SWPT uczestniczył w wieloletnich kursach i szkoleniach, dzięki czemu nabył umiejętności techniczne i doświadczenie pozwalające na realizację wymagających projektów wysokogórskich.